Browse By

Kiedy wymagany jest certyfikat scc i jak go zdobyć?

Polskie firmy, które chciałyby rozpocząć wykonywać różnego rodzaju usługi na terenie Unii Europejskiej powinny zainteresować się obowiązującymi tam normami i certyfikatami bezpieczeństwa wymaganymi w pracy na terenie państw unijnych. W największej mierze dotyczy to rzecz jasna Niemiec. U naszych zachodnich sąsiadów stosunkowo łatwo można rozpocząć działalność i wyspecjalizować się w wykonywaniu różnego rodzaju prac zleconych. Wymagany jest do tego jednak certyfikat scc potwierdzający wdrożony w naszej firmie system zarządzania bezpieczeństwem pracy. Jest to system opracowany na podstawie specjalnej niemiecki normy obowiązującej na terenie wielu krajów Unii. Certyfikat ten będzie z pewnością honorowany na terenie Niemiec oraz Belgii, Francji i Austrii. Podobnie wygląda sytuacja w Szwajcarii oraz na terenie Skandynawii.

Cały system SCC został stworzony specjalnie z myślą o pracownikach firm wykonujących szczególnie niebezpieczne zlecenia i zadania. W swoich początkach opierał się głównie na zasadach obowiązujących w przemyśle petrochemicznym. Dziś jego zadania rozszerzone również na wiele innych. Także wielu innych branżach certyfikat scc pomoże nam zdobyć dobrze płatną pracę i znaleźć zatrudnienie za granicą. Jest to zaświadczenie które dowodzi że wszystkie procesy prowadzone w naszej firmie odbywają się zgodnie z określonymi specjalną normą zasadami bezpieczeństwa. Oczywiście w przypadku tego rodzaju gałęzi przemysłu jest to szczególnie istotne.

Dzięki tego rodzaju systemom certyfikacji możliwe jest bezpieczne zatrudnianie firm wykonujących konkretne zlecenia. Szczególnie przydaje się to w przypadku prac wymagających jakiś szczególnych kwalifikacji i umiejętności. Zwłaszcza w przypadku pracy o dużym stopniu ryzyka warto stosować się do przepisów związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Dla wszystkich osób pragnących zatrudnić się w jakiejś firmie na terenie Niemiec warto zrobić różnego rodzaju kursy potwierdzające nasze umiejętności. W takim wypadku na pewno łatwiej będzie nam nie tylko znaleźć pracę ale i nawiązać interesujące kontakty które będą mogły w przyszłości zaowocować.