Browse By

Wynajem samochodów długoterminowy – jakie daje nam korzyści?

Wynajmowanie pojazdów samochodowych ma tradycję tak starą, jak daleko sięga motoryzacja. Także dzisiaj popularność tego rozwiązania wcale nie słabnie. Najbardziej znany jest nam zapewne wynajem krótkoterminowy, który świadczą wypożyczalnie aut. Takie znajdują się praktycznie w każdej miejscowości, również w tych mniejszych. Jednak istnieje również wynajem długoterminowy, który może nam posłużyć wtedy, gdy chcemy mieć swój samochód, ale niekoniecznie chcemy go kupować na własność. Sprawdzimy jakie korzyści ma takie rozwiązanie.

Długoterminowy wynajem aut dostępny jest zarówno dla przedsiębiorców jak i dla osób fizycznych, czyli innymi słowy dla przeciętnego Kowalskiego. Sprawia to, że dzisiaj nie musimy już kupować auta w salonie, by móc cieszyć się z jego użytkowania. Ludzie bowiem obawiają się dzisiaj takich transakcji i jest to zrozumiałe – nowoczesne auta nie uchodzą za najbardziej trwałe i solidne, mają bardzo dużo różnych systemów komputerowych, które co prawda ułatwiają prowadzenie, ale z drugiej strony ich naprawa w razie awarii może kosztować krocie. Jednak w czym miałby nam tutaj pomóc wynajem samochodów długoterminowy? Otóż dochodzimy do pierwszej bardzo istotne korzyści – tak jak podczas wynajmu auta z wypożyczalni, tak i przy tytułowej formie wynajmu nie musimy się obawiać kosztów napraw. Te pokrywa właściciel auta, tak jak robi to wypożyczalnia. Tam, gdy oddamy już pojazd, nie musimy się dalej nim interesować. Jeżeli tylko sami nie narobiliśmy jakichś szkód, typu zarysowania czy wgniecenia, to o samochodzie możemy zapomnieć.

Kolejna sprawa to koszty serwisowania, czyli wymiana oleju, klocków hamulcowych, tarcz, sprzęgła i tak dalej. To wszystko również bierze na siebie wynajmujący – czyli firma, która świadczy dla nas usługę. Ale i na tym dobre wieści się nie kończą. Przeglądy techniczne też nas nie dotyczą, nie musimy nie tylko za nie płacić, ale także obawiać się, że auto nie dostanie pozytywnego wyniku badania. W razie takich komplikacji to wynajmujący musi doprowadzić pojazd do takiego stanu, by przegląd przeszedł. Wynajem samochodów długoterminowy ma również inną formę ubezpieczenia auta w kwestii OC, Assistance i Autocasco. Otóż duże firmy – a takie zwykle wynajmują auta – posiadają ogromne ilości wynajętych pojazdów i dzięki temu towarzystwa ubezpieczeniowe dają im bardzo korzystne oferty zbiorowych polis OC i AC. W przeliczeniu na jeden samochód, jest to nieporównywalnie mniejsza kwota, jak za umowę OC przy posiadaniu pojazdu na własność Cenę za ubezpieczenie również płaci wynajmujący, ale musimy być świadomi, że wszystkie powyższe opłaty są w jakiś sposób ujęte w miesięcznej składce, jaką płacimy za taki wynajem.

Korzyści płynące z wynajmu długoterminowego samochodów są niebagatelne. Jest to dobre rozwiązanie na dzisiejsze czasy, gdy nowoczesna technika pojawiająca się w autach nie budzi naszego zaufania. Mając wynajęty pojazd nie musimy się o to wszystko martwić i możemy spać całkowicie spokojnie, ciesząc się nowymi rozwiązaniami technicznymi, które są obecne w samochodzie. Umowę o wynajem długoterminowy może podpisać praktycznie każdy, trzeba jedynie wykazać się regularnymi miesięcznymi dochodami, oraz oczywiście nie mieć długów czy negatywnej historii kredytowej.

Sprawdź więcej na:

https://www.getinfleet.pl/wynajem/wynajem-dlugoterminowy.html

Wynajem długoterminowy dla osoby fizycznej