Browse By

Postaw na szkolenia SEP Szczecin i zdobądź uprawnienia!

Myślisz nad zmianą zawodu? Masz dość obecnej pracy i chciałbyś zmienić branżę? A może chciałbyś poszerzyć swoje kwalifikacje niezależnie od wykonywanej profesji? W takim razie kurs SEP Szczecin jest kierowany właśnie do Ciebie. Postaw na uprawnienia G1, G2 oraz G3 i uzyskaj wiedzę potwierdzoną państwowym certyfikatem. Rozwiązanie tego typu bez wątpienia otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowych możliwości. W tym artykule dowiesz się czym są uprawnienia SEP Szczecin, na jakie grupy możemy je podzielić i do czego mogą Ci się przydać. Zdobędziesz również wiedzę dotyczącą kosztów szkolenia SEP Szczecin. Jeśli zatem chcesz zdobyć uprawnienia gazowe Szczecin, trafiłeś w dobre miejsce. Zapoznaj się z przebiegiem kursu i przekonaj się, że możesz zmienić swoją przyszłość w ciągu jednego popołudnia.

Słowem wstępu – kurs SEP Szczecin

SEP to skrót od Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Jest to organizacja pozarządowa zrzeszająca wszystkich Polaków z branży energetycznej zamieszkujących w zasadzie cały świat. Oprócz elektryków mile widziani są tu także inżynierowie, technicy i wszyscy miłośnicy szeroko rozumianego sektora elektrycznego. Początki SEP sięgają roku 1899, zaś na chwilę obecną istnieje aż 50 oddziałów Stowarzyszenia. Nie ulega zatem wątpliwości, że grupa ta jest organizacją o ogromnych zasięgach i dużej sile przebicia.

Uprawnienia SEP Szczecin – podział

Uprawnienia SEP Szczecin możemy podzielić w następujący sposób:

  • G1 – Uprawnienia elektryczne Szczecin – aby zdobyć właśnie te kwalifikacje należy odbyć specjalistyczny kurs na uprawnienia G1. Szkolenia dedykowane są osobom, które mają do czynienia z obsługą i nadzorem urządzeń związanych z energią elektryczną. Cena tego kursu z pomiarami do 350 zł na osobę, zaś bez pomiarów – 95 zł brutto.
  • G2 – Uprawnienia energetyczne Szczecin – czyli, innymi słowy, uprawnienia cieplne. Kurs przeznaczony jest dla wszystkich osób, które pracują w branży energetycznej i obcują ze wszelkich urządzeń energetycznych. Ze szkolenia mogą skorzystać na przykład monterzy, instalatorzy i serwisanci. Koszt tego kursu wynosi 95 zł za osobę.
  • G3 – Uprawnienia gazowe Szczecin – szkolenie dedykowane ludziom mającym do czynienia z paliwami gazowymi. Podczas trwania tego kursu poznasz zasady budowy i obsługi urządzeń technicznych oraz instrukcję eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci. Cena takiego szkolenia to 95 zł/osoba.

Kursy energetyczne Szczecin – mapa szkoleń

Choć artykuł dedykowany jest szkoleniom SEP Szczecin, możliwość odbycia kursów istnieje w ponad trzydziestu miastach na terenie całej Polski. Jeśli zatem nie pochodzisz ze Szczecina i nie marzysz o wycieczce do województwa zachodniopomorskiego, koniecznie sprawdź spis miast biorących udział w programie. Szczegółową listę miejscowości znajdziesz tutaj: https://ikzszkolenia.pl/miejsca-szkolen. Jesteśmy pewni, że uda Ci się znaleźć miasto, do którego jest Ci po drodze.

Uprawnienia energetyczne Szczecin – przebieg szkolenia

Jeśli jednak chciałbyś wziąć udział w szkoleniu na terenie Szczecina, nie nastawiaj się na przesadnie długą wycieczkę. Szkolenia SEP Szczecin trwają bowiem jedyne 4 godziny. To czas, w którym bez problemu powinieneś przyswoić podstawową wiedzę dotyczącą sektora energetycznego i zdać egzamin kwalifikacyjny. O przebiegu egzaminu SEP Szczecin przeczytasz poniżej. Kurs elektryka Szczecin prowadzony jest przez znanych fachowców, dla których branża elektryczna jest codziennością. Dzięki tym ludziom zyskasz wiedzę, która umożliwi Ci całkowitą zmianę branży zawodowej. Pamiętaj jednak o skupieniu – szkoleniowcy nie włożą swojej wiedzy do Twojej głowy, zatem niezwykle ważne jest, abyś przyłożył się do kursu.

Egzamin SEP Szczecin – charakterystyka

Ciekawostką jest, że do testu kwalifikacyjnego możesz podejść bezpośrednio po odbyciu kursu. Jest to informacja niezwykle ważna dla osób, które rezerwują sobie cały dzień na szkolenie SEP Szczecin. Egzamin odbywa się w formie ustnej, zaś wiedza uczestników weryfikowana jest przez komisję egzaminacyjną. Nie martw się jednak zanadto – jesteśmy przekonani, że podczas trwania kursu zdobędziesz wystarczającą wiedzę, by czuć się na siłach, aby podejść do egzaminu. W przypadku programu IKZ Szkolenia za kurs elektryka Szczecin zapłacisz dopiero w momencie, w którym zdobędziesz Państwowe Świadectwo Kwalifikacji. Nie ulega wątpliwości, że to ogromny ukłon w stronę uczestników. Ruch ten daje bowiem poniekąd gwarancję zdobycia kwalifikacji.

Szkolenia SEP – Państwowe Świadectwo Kwalifikacji

Państwowe Świadectwo Kwalifikacji to dokument potwierdzający zdobyte przez Ciebie uprawnienia. Ważne jest, by pamiętać, że dyplom ten ważny jest przez pięć lat od jego uzyskania. Po tym czasie należy odnowić swoją wiedzę i ponownie podejść do egzaminu państwowego. Rozwiązanie to daje gwarancję ciągłego szkolenia elektryków i zdobywania przez nich najświeższych informacji z branży energetycznej.

Szukasz kursu SEP Szczecin? Sądzimy, że już znalazłeś. Jeszcze dziś zapisz się na szkolenie i zdobądź niezbędne kwalifikacje!